Ve středu 17. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na požár lesa v katastru Karlových Varů v lokalitě Jungmannova stezka. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 13:59 hodin. Požár lesního porostu na ploše zhruba 3 krát 3 metry nahlásil oznamovatel na tísňovou linku hasičů ve středu před druhou hodinou odpoledne. Hořet začalo ve svahu nad přehradou Březová podél Jungmannovy pěšiny. O pět minut později přišlo přes tísňové volání upřesnění rozsahu požáru, který již zasáhl plochu 20 krát 20 metrů a stále se šíří.

V suchém porostu rozfoukával vítr oheň i na kmeny stromy a do korun náletových dřevin. Při příjezdu hasičů na místo byl požár již na ploše zhruba 100 krát 100 metrů a stále se šířil. Postupně tak hasiči povolávali na místo další posilové jednotky a byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Chodovská jednotka byla nasazena na úseku číslo 1 a plnila úkoly stanovené velitelem úseku a také velitelem zásahu. Následně jsme operativně přesunuti na úsek číslo 2. Na místě požáru jsme prováděli hašení požáru ve špatně dostupném terénu pomocí útočného vedení „D“ a také kyvadlovou dopravu vody s CAS a doplňování vody do dalších hasičských cisteren.

Na základnu jsme se vrátili krátce po půl deváté večerní.

Hasičské jednotky u zásahu:

HZS Karlovy Vary - CAS 20 Scania „Cobra“, CAS 30 Tatra 815-7, UA Ford Ranger

HZS Sokolov - CAS 30 Tatra 815-7

HZS krajské ředitelství – VEA Ford Ranger, VA VW Caddy

JSDH Březová (KV) - CAS 32 Tatra 815, DA Ford Transit

JSDH Hájek - CAS 30 Tatra 815-7

JSDH Stanovice - CAS 25 Liaz 101

JSDH Ostrov - CAS 20 MB Zetros, UA Toyota Hilux

JSDH Stará Role - CAS 20 Tatra 815 TERRNo1, VEA Mitsubishi, DA Toyota Proace

JSDH Chodov - CAS 20 Tatra 815 TERRNo1

JSDH Březová (SO) - CAS 30 Tatra 815-7