Naše jednotka měla na pátek 10. února naplánovaný výcvik a školení dle ročního plánu školení. Tento výcvik probíhal dopoledne v ulici U Porcelánky a když probíhalo balení materiálu a vybavení, tak nám byl vyhlášen poplach na požár komínu rodinného domu v katastru obce Nové Sedlo část Loučky. K zásahu nakonec vyjíždíme s veškerou technikou, která byla na výcviku a to cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1, cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus a velitelským automobilem VEA Škoda Octavia. K zásahu vyjela také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania.

Na místě zásahu jsme jako první a okamžitě je prováděn průzkum a to vnější. Žádné známky požáru nejsou vidět. Majitelka domu nám otevřela bránu a oznámila veliteli zásahu, že nikoho nevolala a o žádném požáru neví. Uvedla, že zatápěla v krbu. Na místo se dostavila Policie ČR, jednotka HZS stanice Sokolov a JSDH Vintířov. Byl proveden vnější i vnitřní průzkum s pomocí termokamer. Naměřené hodnoty nepřesáhly stanovené hodnoty kolem komínového tělesa a krbové vložky, nebyly nalezeny žádné příznaky požáru. Událost byla překlasifikována na planý poplach.