V sobotu 12. srpna odpoledne, kdy už bylo po dny otevřených dveří u chodovských hasičů, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach pro jednotky určené v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár rodinného domu. K požáru do karlovarské ulice Slovenská vyjelo celkem šest hasičských cisteren a automobilový žebřík. Naše jednotka vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 15:56 hodin. Na místě plníme příkazy velitele zásahu, provádíme hašení na určených místech, dopravu hasební vody, vyhledávání skrytých ohnisek, rozebírání konstrukcí. Na základnu jsme se vrátili po devatenácté hodině a po údržbě vybavení a připravení na další výjezd, jsme se rozešli do svým domovů o další hodinu a půl později. Škoda vzniklá požárem byla předběžně stanovena na 3,5 milionu korun.