V neděli 8. října vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro pět jednotek dle požárního poplachového plánu na ohlášený kouř z bytu v ulici Palackého. K zásahu vyjíždíme v čase 18:02 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus. K zásahu vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania "Cobra" a automobilovým žebříkem AZ 40 Iveco Magirus, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Na místě zasahovali také příslušníci Policie ČR a strážníci Městské policie Chodov.

Naše jednotka je na místě první a provádí průzkum v dýchacích přístrojích. Je zjištěno, že hořel textil umístěný u elektrického vařiče v jednom z bytů. Požár je rychle likvidován a velitel zásahu odvolává přes operační středisko část jednotek zpět na základnu ještě před tím, než dojedou na místo. Byt je přirozeně odvětrán a jednotky se vrací zpět na základnu. Při návratu našeho automobilového žebříku, se opět ukázalo, jak je komplikován průjezd hasičské techniky v ulicích Chodova. Některé ulice jsou dost extrémní.