V úterý 23. ledna, kdy už se většina chystá ke spokojenému spánku, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, které je zároveň operačním střediskem Integrovaného záchranného systému, poplach na opětovný požár pracoviště třídění odpadu v Horním Slavkově. Jelikož je pro každé místo území kraje určen požární poplachový plán, vyjíždí na místo hasičské jednotky stejně jako předešlé noci. Naše jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 22:52 hodin. Na místo požáru míří také jednotka SDH Horní Slavkov, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotka SDH Březová (SO), jednotka SDH Loket.