V pátek 9. února v podvečer je na Telefonní centrum tísňového volání 112 ohlášen požár bytu v bytovém domě v Sokolově, kdy kouř z požáru je v celé budově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje rozhodlo o vyslání sedmi jednotek včetně dvou kusů výškové techniky. Chodovská jednotka vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 18:53 hodin. Jako první je na místě požáru jednotka sokolovských hasičů, kteří provádějí rychlý průzkum v zakouřeném domě. Průzkum ukázal, že došlo k požáru při přípravě potravin v jednom z bytů. Na základě informací od velitele zásahu, jsou další povolané jednotky odvolány zpět na základny.