Ve čtvrtek 21. října byl vyhlášen Krajským operační a informačním střediskem HZS Karlovarského kraje poplach třem jednotkám podle požárního poplachového plánu do ulice Hrnčířská v Chodově. K požáru nízké nepoužívané budovy u vlakového nádraží vyjíždí okolo dvacáté třetí hodiny CAS 24 T815 TERRNo1 jednotky SDH Chodov, CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“ jednotky HZS podniku Sokolovská uhelná a také CAS 24 Scania P340 jednotky HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov. Po příjezdu chodovské jednotky se již na místě nacházela hlídka městské policie Chodov, která vybavena ochrannými maskami s filtrem evakuovala ze silně zakouřené budovy dvě osoby.

Celkem třem intoxikovaným osobám, jedna se dostala z budovy ještě před příjezdem policie, je okamžitě poskytnuta předlékařská první pomoc v podobě nasazení kyslíkových OXY přístrojů a na místo události je velitelem zásahu povolána ZZS územního střediska Sokolov. Velitel zásahu vydává pokyn jednotce k násilnému vstupu přes hlavní vchod do budovy a provedení průzkumu. Po dojezdu jednotky Sokolovská uhelná, dostává velitel tohoto družstva rozkaz provést průzkum bojem s vytvořením útočného proudu „C“.

Po příjezdu profesionálních hasičů ze Sokolova, dostává tato jednotka za úkol provést průzkum budovy s využitím termokamery. Žádné další osoby nebyly nalezeny a velitel zásahu nahlašuje na KOPIS lokalizaci a následnou likvidaci požáru. Poté je provedeno odvětrávání pomocí přetlakového ventilátoru. Posádka ZZS si odvezla tři intoxikované osoby na pozorování do nemocnice. Místo požáru, kde hořely matrace a odpad, bylo předáno vyšetřovateli požárů HZS a policii ČR k dalšímu šetření.