Vysoké teploty posledních dní jsou předpokladem k požárům travních a lesních porostů. Ke dvěma požárům travního porostu jsme povoláni Krajským operačním a informačním střediskem HZS Karlovarského kraje. K prvnímu požáru vyjíždíme v neděli 19. srpna v 13:38 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z T815. Míříme, dle informací od operačního střediska na Vřesovou, kde ve směru na Dolní Nivy má hořet tráva a nízký les. Po příjezdu se provádí průzkum a zjišťuje se, že hoří na ploše přibližně 50x50 metrů.  Požár náletových dřevin již likviduje jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná a na místo se ještě dostavuje profesionální jednotka ze stanice Sokolov. Za použití útočných proudů a jednoduchých hasebních prostředků se daří požár dostat po kontrolu a následně provést likvidaci.

Ke druhému výjezdu na požár travního porostu, dostáváme příkaz v pondělí 20. srpna v 14:39 hodin kdy je hlášen požár většího rozsahu. K zásahu vyjíždíme opět naší CAS 24 „jedničkou Tatrou“ a míříme na určené místo. Po upřesnění od operačního střediska přijíždíme na místo události u dolu Jiří u Lipnice. K požáru se dostavují také jednotky SDH Vintířov s CAS 16 Daewoo Avia a jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná s dvěma cisternami CAS 32/8200/800-S3R na podvozku Tatra 815 PR2.  Jelikož zásahová technika stojí na veřejné komunikaci, tak spolupracující hlídka policie ČR řídí provoz k bezpečnému pohybu u hasičských vozidel. Hasební zásah pomocí útočného vedení „C“ musíme provádět obezřetně, jelikož se pohybujeme v blízkosti elektrického vysokého napětí. K hašení jsou používány také jednoduché hasební prostředky a je také využit civilní cisternový automobil podniku SU a.s. k doplňování vody do hasičských cisteren. Po splnění určených úkolů jsme odesláni velitelem zásahu zpět na základnu.