V pondělí 10. září je na tísňovou linku TCTV nahlášen požár travního porostu u lesního porostu v ulici Lesní. Rozsah je oznamovatelem odhadnut na 30x20 metrů. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach naší jednotce a určuje k výjezdu cisternovou automobilovou stříkačku CAS 24/3200/400-S2Z. V čase 15:45 hodin vyjíždíme k požáru. Na místo zásahu je chodovská jednotka naváděna pomocí radiostanice podle instrukcí operačního technika KOPIS. Po příjezdu je průzkumem zjištěno, že na místě je již hlídka městské policie Chodov a dva občané bydlící nedaleko, kteří pomocí lopat provádějí hašení. Velitel zásahu podává informace na KOPIS a velí vytvořit útočné vedení k provedení uhašení. Jelikož se místo požáru nachází v blízkosti lesa, velitel si vyžaduje na místo ještě také druhou chodovskou hasičskou cisternu.

Ještě než se druhé družstvo dostaví na požářiště, je velitel informován o dalším ohnisku asi 100 metrů pod kopcem. Vysílá skupinu hasičů, aby provedli průzkum a zabránili dalšímu šíření požáru. Druhé ohnisko bylo nalezeno a zasažená plocha byla 2x2 metry. Lokalizace této části je provedena pomocí kanadských stříkaček a ručního nářadí. Dohašení druhého ohniska je provedeno pomocí jednoho proudu C. Po provedení závěrečného průzkumu celého požářiště, je na KOPIS je nahlášena likvidace požáru a celá jednotka se vrací na základnu.

Za necelou hodinu vyhlašuje KOPIS poplach sloužícímu družstvu chodovské jednotky opět. Tentokrát je na pult centralizované ochrany signalizován požár, který zaznamenala EPS v supermarketu Tesco Chodov. Krajské operační a informační středisko HZS vyhlašuje poplach naší jednotce s CAS 24/3200/400-S2Z a jednotce HZS stanice Sokolov s CAS 24/3400/210-S2Z v 18:00 hodin. Na místo se dostavujeme v krátkém čase po hlídce městské policie. Jsou provedena nezbytná opatření, velitel obsluhuje OPPO a jednotka nalézá místo kde došlo k signalizaci požáru. Průzkumem je zjištěno, že se jedná o planý poplach. K signalizaci na EPS došlo špatným technologickým postupem výroby potravin v supermarketu. KOPIS na základě informací od velitele zásahu odvolává profesionální jednotku zpět na základnu ještě při jízdě na místo události. Velitel zásahu ještě provede poučení vedoucího pracovníka supermarketu a jednotka se vrací zpět na zbrojnici.