Se zvyšujícím se počtem automobilů na silnicích se zvyšuje i riziko dopravních nehod. Naše jednotka je předurčena na řešení dopravních nehod v kategorii D. V pátek 28. února je vyhlášen poplach naší zásahové jednotce poté, co krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje obdrželo informaci o požáru osobního vozidla po dopravní nehodě při střetu s jiným osobním automobilem. K zásahu určilo operační středisko ihned dvě družstva chodovské jednotky. K zásahu vyjíždí CAS 24, CAS 20 a také velitelský automobil VEA-L2. K nehodě, která se stala na silnici vedoucí z Chodova na Božičany, vyjela také okamžitě hlídka městské policie Chodov.

Po příjezdu našeho prvního družstva na místo nehody, je vidět požár jednoho z vozů ve druhé fázi rozvoje požáru. Okamžitě je proveden průzkum se současným zahájením hašení požáru. Průzkumem je zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení naší jednotky. Rozbíhá se kolotoč standardních činností při tomto druhu zásahu. Prioritou je uhašení požáru a zjištění zdravotního stavu osob v obou havarovaných vozidlech. Samozřejmostí je zajištění místa nehody, zajištění vozidel proti pohybu a protipožární v místě nehody. Při tomto zásahu byla poprvé ostře vyzkoušena naše nová termokamera FLIR K40. Zraněné osoby byly po základním ošetření ve vozidle vyproštěny pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předány jednomu z rozhodčích, který představoval posádku ZZS. Po splnění všech stanovených úkolů ukončuje řídící cvičení. Po krátkém vyhodnocení pokračuje, již mimo komunikaci druhé třídy, výcvik ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

 

 

Technika na místě:

JSDH Chodov -CAS 20/3400/210-S2Z, CAS 24/3200/400-S2Z, VEA-L2

Městská policie Chodov – Kia Sportage