Ve středu 28. května krátce před devátou hodinou dopolední vyhlašuje krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám v rámci třetího stupně podle poplachového plánu a také jednotkám předurčeným na ochranu obyvatelstva, na základě nahlášeného požáru v areálu průmyslového komplexu Sokolovské uhelné. Jednalo se o antihavarijní cvičení podniku ve zpracovatelské části na Vřesové a prověřovací cvičení hasičských jednotek a také krizových štábů a krizových pracovníků. Naše jednotka vyjela na místo shromaždiště na Vřesové určenou cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z.

 

Po příjezdu na místo shromaždiště, jsme odesláni na jeden ze sektorů a dostáváme několik úkolů od velitele našeho úseku. Plníme úkoly na několika místech a to především hasební činnost, ale také provádíme evakuaci osob s kontrolou provedené samovolné evakuace z určené budovy. Zároveň je v Chodově zřízeno jedno z evakuačních středisek, kde pracují jak pracovníci krizového managementu města Chodov ve spolupráci s městskou policií, tak především dvě hasičské jednotky předurčené pro činnost v rámci ochrany obyvatelstva. Evakuované osoby představovali žáci střední školy TRIVIS. Po splnění všech stanovených úkolů je cvičení ukončeno.

 

Technika při cvičení:

JSDH Chodov: CAS 24 T 815 TERRNo1

HZS stanice Sokolov: CAS 24 Scania, CAS 30 T815-7, OA Škoda Fabia, KA Iveco, KTY

HZS stanice Karlovy Vary: CAS 24 Scania, VEA-L2V  Ford, AP 32 Mercedes Benz Econic

HZS stanice Cheb: CAS 30 T815-7

HZS stanice Chemické závody Sokolov: AP 27 T815, UA Toyota Hilux

HZS stanice Kraslice: CAS 20 T 815 TERRNo1

JSDH Kynšperk nad Ohří: CAS 20 T 815 TERRNo1

JSDH Oloví: CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Březová (SO): CAS 20 T 815 TERRNo1

JSDH Horní Slavkov: CAS 20 T 815 TERRNo1

JSDH Ostrov: CAS 20 Man

JSDH Rotava: CAS 20 T 815 TERRNo1

JSDH Habartov: CAS 20 T 815 TERRNo1

HZSp Sokolovská uhelná, právní nástupce: CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“, CAS 24 T815

a dalších 6 jednotek SDH předurčených na ochranu obyvatelstva.

Kopírování textu a fotografií je zakázáno.