V úterý 29. března ve 20:32 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na dopravní nehodu s vyproštěním a požárem ve Vintířově. K místu zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v plném obsazení. Velitel rozdává úkoly a určení hasiči, kteří budou hasit, si připravují dýchací přístroje a další hasič specialista se připravuje na poskytování první pomoci. Ve Vintířově najíždíme kolem obchodu směrem Nové Sedlo a již vidíme blikající modré světlo. Přijíždíme na místo zásahu. Na místě se již nachází jednotka SDH Vintířov s technikou CAS 16 Daewoo Avia a VEA Škoda Felicia a městská policie Chodov.

Velitel chodovského družstva zjišťuje, že se jedná o nehodu dvou osobních vozidel, kdy jedno hořelo, a ve druhém jsou zaklíněné zraněné osoby. Ty je nutné dost mimo vozidlo. Najíždíme k nehodě tak, abychom ustanovili naší techniku k zabezpečení místa zásahu na komunikaci a zapínám na zádi hasičského vozu oranžovou výstražnou „alej“. Hořící vozidlo, ve kterém se již nikdo nenacházel, uhasila místní jednotka a my se zaměřili na druhé havarované auto. Náš zdravotnický specialista zjišťuje zdravotní stav osob uvnitř vozidla a další dva zkušení chodovští hasiči připravují nástroje na vyprošťování. Já, tento zásah ve funkci strojníka, startuji agregát Lukase a aktivuji osvětlovací stožár TVS k osvětlení místa zásahu. Od velitele zásahu dostávám příkaz, abych nahlásil na KOPIS, že se jedná o prověřovací cvičení. Po předání zprávy na KOPIS pomocí radiostanice, sleduji od našeho zásahového vozidla činnost při vyprošťování.

Daří se vyprostit tři osoby, které jsou přeneseny na záchranné desce do bezpečné oblasti. Řídící cvičení a rozhodčí ukončují cvičení. Je vydán pokyn uložit použité vybavení na zásahová vozidla a poté se shromáždit ke krátkému vyhodnocení. Tak skončilo prověřovací cvičení dvou jednotek SDH na dopravní nehodu, kdy zajímavostí u našeho chodovského družstva bylo, že všechny funkce toho dne byly obsazeny velitelským kádrem JSDH Chodov. Co si pamatuji, tak to se ještě nikdy nestalo.