Na sobotu 9. dubna naplánoval velitel chodovské zásahové jednotky další školení a výcvikový program.Tohoto výcvikového dne se jako již po několikáté zúčastnila také zásahová jednotka SDH Vintířov, která se zdokonaluje v rámci školení spolu s chodovskou jednotkou. Dopoledne proběhlo vyhodnocení posledních dvou cvičení, kdy jedno bylo „Dopravní nehoda dvou osobních vozidel s požárem ve Vintířově“ článek zde, a druhé bylo cvičení na „Požár technologického provozu v průmyslovém komplexu“ článek zde. Dále velitel chodovské jednotky všem připomenul zásady taktiky a bezpečnosti práce při zásahu při dopravních nehodách.

Po obědě se obě jednotky přesunuly před zbrojnici ve Vintířově, kde si všichni vyzkoušeli postupy při vyprošťování osob z havarovaných vozidel v praxi. Každá jednotka používala vybavení ze svého zásahového vozidla, ale došlo i na vyzkoušení prostředků, které ve výbavě nemají. Některým to šlo lépe a některým hůře. Však nikdo učený z nebe nespadl. Proto se také tyto školení a výcvik provádějí. Počasí vyšlo perfektně a nikdo se nezranil. Byl to zase takový hasičský den.