V pátek 22. dubna je krátce před polednem nahlášena na tísňovou linku TCTV 112 železniční nehoda osobního vlaku a osobního vozidla. Jelikož nebyly známy žádné další podrobnosti, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky ve druhém stupni poplachového plánu. Na místo vyrazily posádky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a několik posádek Policie ČR. K nehodě vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby. První jednotky na místě provádějí průzkum a na operační středisko hasičů je nahlášeno, že došlo k nehodě osobního vozidla a vlaku, kdy vlaková souprava zůstala na kolejích, ve vlaku nebyl nikdo zraněn, ale v osobním vozidle se nalézá osoba, kterou je potřeba vyprostit.

Na místo se dostavují všechny povolané hasičské jednotky, zdravotníci a policisté. Vrtulník LZS přistává dle instrukcí nedaleko místa zásahu, na ploše připravené hasiči. Zraněná osoba je vyproštěna a transportována letecky do nemocnice vyššího typu. Velení u zásahu přebírají drážní hasiči a po vyšetření nehody policisty a drážní inspekcí, probíhá odstranění havarovaného vozidla. Trať je uvolněna v pozdějších odpoledních hodinách.