Činností člověka a jeho nepozorností, přibývá mimořádných událostí, které musí řešit složky IZS. Toto je vidět každý rok na zvyšujícím se počtu zásahů, které řešíme. A zasahujeme i mimo náš kraj a to nejen v rámci hasičských odřadů, ale také u jednotlivých událostí mimo poplachový plán. Začíná být pravidelností, že při podnikání služebních cest, řešíme následky dopravních nehod a to v rámci celé republiky. Nejvíce je to na dálnicích D1, D6, D48 a silnici I/6. Poslední takový zásah jsme absolvovali tento týden ve středu 15. listopadu, při návratu na domovskou základnu. Nedaleko obce Nesuchyně ve středočeském kraji jsme přijeli s velitelským automobilem VEA Škoda Kodiaq k dopravní nehodě tří osobních vozidel na silnici první třídy číslo 6.

Provádíme zajištění místa nehody, protipožární opatření v rámci možností, kontrolu zdravotního stavu účastníků nehody. Dopravní nehodu oznamujeme na tísňovou linku TCTV 112 a provádíme předlékařskou první pomoc u jedné osoby. Ostatní účastníci nehody byly vyzváni, aby opustili svá vozidla, vypnuli klíče ze zapalování, zajistili vozidla ruční brzdou, oblékli si výstražné vesty a případně ohlásili změnu zdravotního stavu. Po příjezdu ZZS předáváme zraněnou osobu do jejich péče. Na místo se dostavuje jednotka HZS Středočeského kraje stanice Rakovník a hlídka Policie ČR. Velitel rakovnických hasičů přebírá velení zásahu a po splnění všech úkolů nás v čase 17:58 hodin odesílá na základnu.