Ve středu 15. srpna vyhlašuje KOPIS Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na železniční nehodu. K zásahu vyjíždíme s CAS 20 T815 v 15:56 hodin a míříme do Nové Role k železničnímu přejezdu P155. Po příjezdu na místo je ještě před vystoupením ze zásahového vozidla vidět vykolejený osobní motorový vlak řady 814, který narazil do zemědělského traktoru s vlekem převážejícího balíky slámy. Na místě je již jednotka hasičů Nová Role. Ustanovujeme naši techniku k zabezpečení místa nehody a provádíme průzkum. Zároveň připravujeme protipožární opatření pro případ vzniku požáru. Souběžný průzkum uvnitř železniční soupravy zjišťuje, že vlaku jelo více osob a jedna je zraněna.

Do příjezdu zdravotnické záchranné služby jí poskytujeme předlékařskou první pomoc. Naše jednotka provádí ohraničení místa zásahu k zabezpečení proti vstupu nepovolaných osob, kterých se v horkém odpoledni seběhlo k nehodě docela dost. Na místě zasahovala nejen naše jednotka a jednotka místních hasičů, ale i jednotka profesionálních hasičů z Karlových Varů a posádka ZZS s hlídkou PČR. Celková škoda byla dle vyjádření drážní inspekce stanovena na 1,5 mil. Korun. Chodovská zásahová jednotka je po splnění všech stanovených úkolů odeslána zpět na základnu.