Středa 29. srpna v 15:58 hodin a Krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje vyhlašuje poplach jednotkám předurčeným na dopravní nehody na pozemních komunikacích. K dopravní nehodě na silnici z Božičan směrem na Nejdek, silnici v našem žargonu označovanou jako „stará Nejdecká“, vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2Z a jednotka profesionálních hasičů HZS ze stanice Karlovy Vary s CAS 24/3200/400-S2Z. Zároveň na místo jedou další základní složky integrovaného záchranného systému, kterými je ZZS a PČR. Je hlášena dopravní nehoda traktoru, osobního automobilu a cyklisty, kdy došlo ke zranění a také k úniku provozních kapalin z dopravních prostředků.

Jsme na místě jako první a provádíme naučené úkony při řešení dopravních nehod. Jako první se průzkum, kdy se potvrzuje informace o zranění dvou osob a úniku kapalných uhlovodíků z havarovaných vozidel. Velitel všechny důležité informace předává okamžitě na KOPIS. Provádíme zabezpečení místa nehody, protipožární zabezpečení a předlékařskou první pomoc. Na místo se dostavuje jednotka z Karlových Varů a posádka zdravotnické záchranné služby spolu s policií ČR. Zraněné osoby jsou předány do péče lékaře a my se dále věnujeme řešení úniku z vozidel. Naše činnost je ukončena, policie provádí vyšetřovaní nehody a hasičské jednotky se vrací na své základny.