V pondělí 23. března v 15:41 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje, poplach pro jednotku SDH Chodov na odstranění nebezpečných stavů v obci Mírová. U autobazaru hrozí strom pádem na frekventovanou silnici č. 222. V té době zrovna byl v našem kraji silný vítr v nárazech mezi 25 až 30 metry za sekundu a silně pršelo. Na místo vyjelo družstvo 1+5 s CAS 20 T815 TERRNo1.

Po příjezdu na místo události, velitel rozhodl ustanovit zásahové vozidlo do opačného směru, aby tvořilo překážku v provozu a tím poskytovalo bezpečný prostor pro práci zasahujících hasičů. Průzkumem je zjištěno, že se jedná o narušený strom, který je zavěšen do dalšího stromu a vedení lemující komunikaci. Nebylo jasné, jestli se jedná o elektrické vedení nebo telefonní, proto velitel zásahu žádá na místo pracovníky ZČE a.s. i hlídku PČR.  Na místo také žádá výškovou techniku, jelikož se ukázalo, že vlastními prostředky, nepůjde provést bezpečné odstranění stromu. Při čekání na příjezd výškové techniky, přijíždí na místo hlídka PČR. Ukázalo se, že to není povolaná hlídka, ale náhodně projíždějící vozidlo cizinecké policie. Velitel zásahu přesto žádá tyto příslušníky o výpomoc v usměrňování dopravy do příjezdu hlídky vyslané operačním střediskem PČR. Na místo se dostavuje výšková technika AP 27 T815 HZS Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary a hlídka PČR z Nové Role. Byla ustanovena výšková technika a začalo se z likvidací stromu. V jednom momentě velitel zásahu žádá příslušníky PČR o zastavení provozu na komunikaci, aby mohl být strom bezpečně odstraněn. Pracovníci ZČE, kteří se mezi tím dostavili na místo, určují, že vedení na sloupech podél silnice je telefonní. Strom byl rozřezán a odstraněn mimo komunikaci. Jednotky se vracejí na své základny, očekávajíc další výjezdy, jelikož počasí nevěštilo nic dobrého.