Ve čtvrtek 8. prosince, v době výjezdu našeho prvního družstva na požár, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky určené v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený únik plynu v panelovém domě v karlovarské městské části Stará Role. K zásahu vyjíždí druhé družstvo s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 10:53 hodin. K zásahu vyjela místní jednotka hasičů Stará Role s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania.

Po našem příjezdu na místo zásahu, jsme ponecháni velitelem zásahu v záloze. Jednotka profesionálních hasičů provádí průzkum s měřením detekčními přístroji. Žádná nebezpečné koncentrace nebyla změřena a únik se nepotvrdil. Proto jsme krátce na to odesláni zpět na základnu.