V pondělí 16. ledna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu na Vřesovou, odkud bylo nahlášeno, že v jednom z bytů se nachází zraněná osoba a nelze se k ní dostat, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 12:07 hodin. Po příjezdu na místo je proveden průzkum a velitel zásahu rozhodl o nejrychlejším postupu jak se dostat do bytu. Tím bylo využití automobilového žebříku. Do bytu se dostáváme po nouzovém otevření okna. V bytě je nalezena zraněná osoba, kterou následně zajišťují zdravotničtí záchranáři. K nejšetrnějšímu transportu zraněné osoby k sanitnímu vozidlo, byl využit opět náš automobilový žebřík.