V neděli 21. února v 14:53 hodin byl vyhlášen poplach jednotkám v prvním stupni poplachu na zřícenou skladovací halu v Chranišově. Na místo zásahu vyjíždí jednotka SDH Chodov, jednotka profesionálních hasičů z HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov, jednotka SDHp O-I Manufacturing Nové Sedlo. Po příjezdu první jednotky na místo, kterou bylo naše družstvo z Chodova, provádí velitel první vizuální průzkum a je zjištěna částečně zřícená skladovací hala o rozměrech cca 12x40m v její střední části.

Na místě události je majitel objektu, který před zřícením haly pomocí vysokozdvižného vozíku stačil položit dřevěné palety, o které se střecha opřela a zabránil tak úplnému proboření. Také potvrzuje, že se uvnitř budovy nikdo nenachází. Vnitřním vizuálním průzkumem od vstupu a získáním informací od majitele je zjištěno, že v budově se nacházejí osobní automobily, nákladní tahač a především nádrž s větším množství pohonných hmot. Na místo zásahu se postupně dostavují povolané jednotky a velení u zásahu si přebírá velitel profesionální jednotky. Částečným rozebráním vjezdových vrat je uvolněn vstup do haly a jsou zachráněny osobní vozidla a další drobný materiál z přední části haly. Na místo je povolán statik, aby zhodnotil stav objektu. Pomocí výškové techniky bylo prováděno odklízení sněhu z ještě stojící části haly. Velitel zásahu povolává další jednotku, která na místo přiváží výdřevu. Ta je použita k zajištění konstrukce v místech kde stojí nádrž na pohonné hmoty.

Činnost hasičů trvala až do večerních hodin.

 

Jednotky a technika na místě zásahu:

  • jednotka SDH Chodov - CAS 20 T815 TERRNo1, AZ 30 IFA
  • jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov - CAS 24 Scania P340, AZ 37 Iveco Magirus
  • jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary - KA Iveco Trakker
  • jednotka SDHp O-I Manufacturing Nové Sedlo - CAS 24 L101
  • krajský řídící důstojník HZS Karlovarského kraje - VEA Škoda Fabia
  • hlídka Policie ČR - Škoda Octavia Combi New