Jaro se blíží a denní teploty jsou nad nulou. Na střechách zůstává sníh a pod ním led, který se pomalu sune k okapům. Tvoří se převisy a vetší rampouchy, které hrozí pádem na zem. Chodovská zásahová jednotka na základě smluvního ujednání mezi městem Chodov a obcí Božičany je vedena také jako místní hasičská jednotka pro obec Božičany. Proto krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v pondělí 22. února, když příjme informaci na tísňové lince, že hrozí pád větších ledových převisů s rampouchy přímo nad vchodem do budovy mateřské a základní školy, vysílá na místo naší jednotku. V 13:04 hodin vyjíždí na místo události cisternová automobilová stříkačka CAS 20 T815 TERRNo1 a v těsném závěsu za ní i automobilový žebřík AZ 30 IFA.

Po příjezdu na místo zásahu jsou průzkumem potvrzeny informace získané před výjezdem a na pokyn velitele zásahu je připravován k akci automobilový žebřík. Zabezpečení proti vstupu osob do ohroženého prostoru je provedeno uzamčením vchodových dveří ředitelkou školy. V místě zásahu je vetší množství drátů nadzemního vedení elektřiny, a proto je rozhodnuto o ustanovení výškové techniky do prostoru dvora školy. Vjezdová brána je zasypána sněhem a proto se zdatní hasiči chopí pracovních nástrojů a provedou rychlý přesun sněhu a ledu z místa určeného pro náš autožebřík. Po ustanovení se zkušený hasič za pozorného sledování ostatních kolegů vydává k odstranění ledu na okraji střechy. Svoji činnost provádí opatrně, jelikož vchodový přístavek má dřevěnou střechu a samozřejmě jsme nechtěli, aby vznikla nějaká škoda. Led je odstraněn a svým pádem nezpůsobil žádnou následnou škodu. Jednotka se vrací na svoji základnu vstříc dalším výjezdům.