V úterý 18. června vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů do Nového Sedla. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 14:48 hodin. Po příjezdu na místo provádíme průzkum, který potvrdil, že oznamovatelce teče voda do bytu od souseda kdy nikdo není doma.  V bytě oznamovatelky teče v kuchyni voda ze stropu, na podlaze je vrstva vody, která teče i do dalšího bytu pod.

Oznamovatelkou sděleno, že již uzavřela hlavní přívod studené vody ve sklepě, ale následným průzkumem jednotka zjistila, že od souseda teče teplá voda. Hasiči v bytě vypnuli jističe, jelikož voda byla i v elektrice a zároveň ve sklepě uzavřeli hlavní uzávěr teplé vody. Mezi tím se na místo dostavuje s klíčem syn majitele bytu ze kterého voda uniká a je zjištěno, že důvodem byla prasklá flexi propojovací "pancéřová" hadice.