V pátek 21. června krátce po dvanácté hodině vyhlašuje operační středisko hasičů poplach naší jednotce na technickou pomoc, odstranění obtížného hmyzu v ulici U Koupaliště. K zásahu odstranění vosího hnízda na stromě ve výšce vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus. Po příjezdu na místo je proveden průzkum s využitím žebříku a je zjištěno, že se nejedná o vosí hnízdo, ale o včelí roj. Informace je předána na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, které předává veliteli zásahu informaci, že zkusí povolat včelaře který by včelí roj bezpečně odstranil aby hasiči nemuseli přistoupit k fyzické likvidaci.

Jelikož včelař jede ze vzdálenějšího místa kraje, čekáme delší dobu na místě, ale připraveni kdykoliv odjet k jiné závažnější události. Po příjezdu včelaře spolupracujeme s odstraňováním roje mimo strom s využitím automobilového žebříku. Protože odstraňování probíhá v odpoledních hodinách a ne všechny včely jsou v roji, musí včelař zůstat s rojem na místě ještě nejméně hodinu po našem odjezdu. Včelař roj odstraňuje dle zákonných předpisů za dodržení všech veterinárních opatření.