Ve čtvrtek 18. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, záchranu zvířete ve výšce. K zásahu do ulice Lipová vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 14:17 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzeno, že je zaseklá kočka v okně otevřeného na ventilaci. Majitelka bytu ji ze spodu u okna přidržovala protože se už kočka dusila, ale sama ji už nemohla vyprostit, kdy v bytě má dvě malé děti. Velitel zásahu paní uklidnil a ujistil, aby kočku držela dál. Do bytu je vyslána dvojice hasičů a zároveň byla ustavena výšková technika, kdy se k oknu blížil hasič v záchranném koši AZ 30. Hasičům uvnitř bytu se podařilo kočku vyprostit, ta byla v pořádku předána majitelce.