V pátek 19. července, přesně v době výjezdu prvního družstva k požáru, je vyhlášen poplach také pro druhé družstvo. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach pro naši jednotku a jednotku HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov na nouzové otevření bytu na žádost Policie ČR. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 17:11 hodin. Po příjezdu na místo dostáváme informace od hlídky Policie ČR, že starší osobu, která v bytě bydlí, sousedi dlouho neviděli a v bytě štěkají psy. Po ustavení výškové techniky v vstupujeme přes žebřík do bytu. V bytě jsou nalezeni jen dva psy. Operační středisko odvolává sokolovské hasiče zpět na základnu a naše jednotka po ukončení všech činností při tomto druhu zásahu a předání místa příslušníkům Policie ČR, se vrací zpět na základnu.