Ve středeční noci brzo ráno 8. listopadu vyhlásilo ve 2:54 hodin Krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje poplach chodovské jednotce na technickou pomoc odstranění překážek. Jednalo se o odstranění vzrostlého stromu, který pod tíhou sněhu a ledu spadl na komunikaci číslo 210 mezi obcí Dolní Nivy a Jindřichovice. K zásahu vyjíždí družstvo hasičů s CAS 20 T815 TERRNo1, kdy celá posádka jsou vyškolení pilaři. Krátce před čtvrt na čtyři ráno je jednotka na místě zásahu a velitel potvrzuje na KOPIS místo události. Zárověň vydává pokyn k zabezpečení místa zásahu a odstranění stromu za použití motorové řetězové pily.

Důraz je kladen na bezpečnost práce a je prováděno také sledování okolních stromů, které byly zatěžkány sněhem a tvořící se ledovkou, aby v případě možného nenadálého pohybu mohli být varováni členové zasahujícího družstva.

Po odstranění stromu z vozovky, odesílá velitel zásahu radiostanicí na KOPIS status 5 a jednotka se v půl čtvrté nad ránem vrací na základnu.