V pondělí 14. března v 15:24 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach chodovské jednotce na typ události „Únik nebezpečné látky na komunikaci“ v části obce Stará Chodovská. O pět minut později vyjíždí družstvo hasičů 1+4 s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo je vizuálním průzkumem zjištěno, že došlo k vytečení velmi husté hmoty ze starého sudu na jednom z pozemků. Velitel zásahu na místo události povolává prostřednictvím KOPIS profesionální jednotku HZS ze stanice Sokolov s lepším vybavením detekční technikou.

Na místo se dostavují hlídky policie ČR, městské policie Chodov a také zástupce města Chodov. Po příjezdu jednotky HZS stanice Sokolov, která se dostavila na místo s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania P340, je proveden následný průzkum uniknuté látky. Je zjištěno, že se jedná o látku ropného původu a protože, je látka v tuhém stavu, není nebezpečná pro okolí. Jednotka provedla postavení silně zrezivělého sudu a sběr látky do sběrných pytlů. Po ukončení zásahu se všechny složky integrovaného záchranného systému vrací na svoje základny.