V sobotu 10. září je v 11:12 hodin vyhlášen Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, které je zároveň operačním střediskem Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje, poplach pro výjezdové družstvo zásahové jednotky SDH Chodov. Opět jako několikrát v poslední době je to na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor s nebezpečím z prodlení. Ve stanoveném čase vyjíždí družstvo chodovských hasičů s cisternovou automobilovou stříkačkou k otevření bytu do ulice U Porcelánky. Po příjezdu na místo vystupují hasiči ze zásahového vozu a vybavují se potřebným materiálem k provedení zásahu otevření, kde hrozí možnost vzniku požáru. Prvotní informaci, kterou získává velitel zásahu je, že dveře jsou zabouchnuté a uvnitř je zapnutý plynový sporák s potravinami nad jedním z hořáků.

Za přítomnosti strážníků městské policie je byt rychle otevřen za použití základních pomůcek a po provedení průzkumu je potvrzen zapnutý plynový spotřebič. Hasiči odnášejí technické prostředky do zásahového automobilu a velitel po odeslání příslušného statusu na operační středisko vydává pokyn k návratu na základnu.