Ve čtvrtek 21. října zasáhl většinu území republiky velmi silný vítr. Jako první začali řešit hasiči mimořádné události v souvislosti s extrémním počasí právě v našem kraji. Okolo šesté hodiny ráno vyjeli první hasičské jednotky podle poplachového plánu kraje na odstraňování popadaných stromů. Jednotka Chodov vyjela k prvnímu zásahu na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje krátce po půl osmé ráno s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA, a to do ulice Husova. Pokračovali jsme v odstraňovaní popadaných stromů směrem na Vřesovou až do Tatrovic. Následovalo řešení popadaných stromů v ulici Nám. ČSM, Nám. 9. května, Božičany, Mírová směrem na Počerny. Operační středisko hasičů vyslalo také náš automobilový žebřík AZ 30 Iveco Magirus do Lokte-Údolí, kde jsme celý den řešili s dalšími jednotkami hasičů zabezpečení a následné odstranění vzrostlého stromu u silnice.

Odstraňovali jsme také uvolněné části střešní konstrukce na panelovém domě v ulici Čs. Odbojářů. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru nás vyslalo k řešení události na dálnici D6, ale následně jsme přeposláni k odstranění popadaných stromů v karlovarské městské části Čankov. Silný vítr odpoledne ztratil na intenzitě a k poslednímu zásahu jsme v souvislosti s počasím vyjeli krátce před půl čtvrtou odpolední, a to do ulice Okružní. Celý den jsme měli ještě členy jednotky v záloze na hasičské zbrojnici.

Při řešení mimořádných událostí na území města jsme spolupracovali s hlídkou městské policie. Mnoho popadaných stromů, kdy nehrozilo nebezpečí ohrožení osob, bylo řešeno mimo zásah, a to informováním odboru životního prostředí úřadu města. Tyto stromy budou odstraňovány průběžně odbornou firmou v následujících dnech.

Celkově byla zásahová činnost ukončena před devatenáctou hodinou, kdy se po návratu od zásahu v Lokti očistil automobilový žebřík, doplnilo palivo do vozidla, vyčistila motorová řetězová pila a provedla údržba výstroje.