V neděli 6. listopadu na základě několika telefonátů na linku tísňového volání, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky hasičů určené ve druhé stupni požárního poplachového plánu na požár prodejny potravin v ulici U Koupaliště. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 04:51 hodin. Po příjezdu na místo, kdy celý objekt byl zasažen požárem v celém rozsahu a plameny dosahovaly výšky více jak dvacet metrů, požaduje náš velitel po operační středisku povolat jednotky ve třetím stupni dle poplachového plánu.

V těsné blízkosti prodejny bylo v době požáru zaparkováno velké množství osobních vozidel, zásah hasičů tak zaměřený rovněž na obranu těchto vozidel před sálavým teplem. Část vozidel se podařilo uchránit, část plameny svým sálavým teplem poškodily. Po dvou hodinách zásahů, kdy na místě bylo patnáct jednotek hasičů, se podařilo dostat požár pod kontrolu. Hašení probíhalo z výškové techniky a také ze dvou úseků ze dvou stran objektu. Bylo zřízeno několik hasebních úseků. Hasiči spolupracovali s hlídkami Policie ČR a Městské policie a také s vedením města. Na místě zásahu byla přítomna také posádka Zdravotnické záchranné služby pro případ poskytnutí pomoci zasahujícím hasičům. Postupně bylo možné snížit počet zasahujících hasičů, celé dopoledne pokračovali hasiči v dohašování, kdy uvnitř objektu byla stále doutnající ohniska. Na místě začal pracovat vyšetřovatel požárů, společně s kolegy z policie zjišťoval místo, kde začalo hořet, a jaká je příčina. Podle zástupce majitele prodejny je škoda způsobená na samotném objektu a na zboží v řádech desítek milionů korun. Další škody způsobil požár na poškozených vozidlech. Probíhá vyšetřování orgánů činných v trestním řízení.

Zasahující složky IZS na místě zásahu:

JSDH Chodov

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov

HZS Karlovarského kraje stanice Cheb

HZS Karlovarského kraje stanice Kraslice

JSDH Vintířov

JSDH Loket

JSDH Horní Slavkov

JSDH Nejdek

JSDH Rotava

JSDH Nová Role

JSDH Ostrov

JSDH Tašovice

JSDH Březová (SO)

HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství

HZS Karlovarského kraje Územní odbor Sokolov

Policie ČR

Městská policie Chodov

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje