V sobotu 22. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky hasičů ve druhém stupni poplachu na ohlášený požár bytu v Rotavě. K zásahu vyjíždí naše jednotka s automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 10:39 hodin. Jednotky, které se dostavili na místo jako první, zjistili kouř z oken a ze dveří. Poté, co se podařilo dostat do bytu, je průzkumem zjištěno, že došlo k požáru potravin, byt je zakouřen a v bytě se nalézá osoba. Ještě, než se dostali hasiči do bytu, povolalo operační středisko na místo Zdravotnickou záchrannou službu. Na základě informací od velitele zásahu, odvolává KOPIS jednotky hasičů jedoucí na místo požáru, zpět na základnu.

Zasahující jednotky:

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje – stanice Kraslice

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje – stanice Sokolov

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Rotava

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Kraslice

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Chodov

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Oloví

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Nejdek