V sobotu 29. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky ve druhé stupni požárního poplachového plánu na požár ve vyšších patrech panelového domu ulice Školní. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 14:38 hodin. Ještě před příjezdem hasičů na místo, informuje operační středisko jeden z členů naší hasičské jednotky, který se v době volna nacházel v panelovém domě, o situaci na místě požáru. Operační středisko hasičů, na základě informací z místa požáru a na základě informací získaných z několika telefonátů na TCTV 112, směřuje speciální techniku k záchraně osoby uvíznuté na balkoně hořícího bytu. Současně je na místo vyžádána Policie ČR, Městská policie a Zdravotnická záchranná služba. Je informován starosta města, územní řídící důstojník hasičů.

Na místo požáru kromě zásahových jednotek vyjíždí také vyšetřovatel požárů HZS, ředitel územního odboru Sokolov a velitel centrální stanice Sokolov. Chodovští hasiči zachraňují pomocí žebříku přímo ohroženou osobu z balkonu bytu společně se psem a zároveň provádí další skupina naší jednotky hasební zásah vnitřkem budovy. Ještě před příjezdem hasičů na místo, náš hasič organizuje evakuaci obyvatel, kteří by mohli být ohroženi požárem v domě. Po příjezdu dalších jednotek a hlídky Policie probíhala další záchrana a evakuace osob. Na místě si zdravotnická záchranná služba přebírá dvě zraněné osoby a také kontroluje chodovského hasiče, který zasahoval před příjezdem hasičů. Požár je brzo zlikvidován a jednotky jsou postupně odesílány velitelem zásahu zpět na základnu. Příčina a výše škody požáru bytu je předmětem vyšetřování hasičů i policie.

Jednotky a technika na místě zásahu:

JSDH Chodov – CAS 20 T815 TERRNo1, AZ 30 Iveco Magirus, DA Iveco

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary – CAS 20 Scania „Cobra“

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov – CAS 20 Scania, AZ 30 Iveco Magirus, VEA Toyota, OA Hyundai

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov – CAS 24 Scania

HZS Karlovarského kraje UO Sokolov – VA VW Caddy, OA Škoda Octavia

HZS Karlovarského kraje UO Cheb – OA Karoq (řídící důstojník)

JSDH Vintířov – CAS 30 Scania

JSDH Loket – CAS 15 Renault Midlum

JSDH Horní Slavkov – CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Nejdek – CAS 15 MAN

JSDH Nová Role – CAS 15 Renault Midlum

JSDH Březová (SO) – CAS 20 T815 TERRNo1

 

Další fotografie na webu Požáry.cz ZDE.