V neděli 17. října vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky stanovené ve druhém stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár bytu v karlovarské městské části Drahovice v ulici Mozartova. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 11:24 hodin. Po příjezdu na místo zásahu dostáváme úkoly od velitele zásahu. Hořel podkrovní byt v pátém patře, kdy došlo k zasažení střešní konstrukce. Podle několika oznamovatelů nebylo jasné, zda se uvnitř bytu někdo nenachází. Hasiči se zaměřili na důkladný průzkum a zásah probíhal uvnitř budovy po schodišti ale zároveň z výškové techniky. Všichni obyvatelé bytového domu opustili své byty, kdy se celkem evakuovalo 25 osob.

Uvnitř bytu hasiči nikoho nenašli. Při zásahu došlo k lehkému zranění našeho hasiče, kterého nechal velitel zásahu převést do blízké karlovarské nemocnice. Po základním vyšetření a ošetření byl člen naší jednotky propuštěn z nemocnice.

 

Jednotky na místě zásahu:

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary - CAS 20 Scania „Cobra“, CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“, AZ 40 Iveco Magirus, TA Iveco Daily

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje stanice Sokolov - CAS 20 T815 TERRNo1

Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje krajské ředitelství - VA VW Caddy

JSDH Ostrov - CAS 20 Man

JSDH Tašovice - CAS 15 Renault Midlum

JSDH Stará Role - CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Chodov - CAS 30 T815 TERRA, AZ 30 Iveco Magirus