V úterý 17. května je na tísňovou linku TCTV 112 nahlášen požár ve výškové budově v Chodově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach několika hasičským jednotkám, včetně speciální techniky. K zásahu do ulice Smetanova jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 TERRNo1, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 11:07 hodin a následně také s dopravním automobilem DA Iveco Daily. Na místě provádíme prvotní průzkum. Před domem je několik osob, které provedli samovolnou evakuaci, a ze vchodu domu se šíří kouř z požáru. Stále probíhá evakuace a průzkumem zjišťujeme, že hoří elektroinstalace mezi osmým a dvanáctým patrem. Spolupracujeme s hlídkou městské policie Chodov a hlídkou Policie ČR.

V některých patrech se kouř z požáru dostal i do bytů, ale to bylo zapříčiněno tím, že uživatelé bytů otevřeli bytové dveře a nechali kouř vniknout mimo společnou chodbu. Na místo se dostavují všechny povolané hasičské jednotky a také několik vozidel Zdravotnické záchranné služby. Zdravotnická záchranná služba vyhlásila také takzvaný trauma plán. Provádí se záchrana osob jak vnitřním prostorem po schodišti, ale také pomocí dvou automobilových žebříků, a to přímo z nejvyšších pater. Provádíme předlékařskou první pomoc osobám do předání zdravotnickým záchranářům. Celkové bylo 40 osob evakuováno, 6 osob zachráněno, 7 osob zraněno a předáno do péče ZZS. Jedna osoba byla odvezena Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun, příčinu požáru elektroinstalace zjišťuje vyšetřovatel požárů.

Techniky na místě:

JSDH Chodov – CAS 20 T815 TERRNo1, AZ 30 Iveco Magirus, DA Iveco Daily

HZS Karlovy Vary – CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“, AZ 40 Iveco Magirus

HZS Sokolov – CAS 20 Scania

HZS CHZ Sokolov – CAS 24 Scania, BUS Iveco Crossway

JSDH Vintířov – CAS 30 Scania

JSDH Nová Role – CAS 20 Renault Midlum

UO HZS Sokolov – VA VW Caddy, VEA Škoda Kodiaq, OA Škoda Octavia

MěP Chodov – Škoda Kodiaq

PČR – 2x Škoda Octavia, Škoda Kodiaq

ZZS – RV, 3xRZP