V pondělí 23. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro sedm hasičských jednotek na ohlášený požár bytu výškové budovy v Ostrově. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 11:40 hodin. Na tísňovou linku bylo ohlášeno, že hoří v jednom z bytů v ulici Hlavní třída a osoby, které se nacházejí na balkoně, se nemůžou dostat přes zakouřený byt ven. Na místo vyjíždí jednotka Sboru dobrovolných hasičů Ostrov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Hájek, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Kyselka, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nejdek, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Jáchymov.

Při jízdě na místo požáru jsme informováni operačním střediskem, že první jednotky jsou na místě, situace je stabilizována a ohrožení osob je eliminováno. Jednalo se o požár potravin s velkým vývinem kouře. Naše jednotka je odvolána zpět na základnu.