Ve čtvrtek 16. června vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na ohlášený požár kontejneru v areálu sběrných surovin ve Staré Chodovské. Velitel naší jednotky po shlédnutí aktuálního stavu na kamerovém systému Městské policie, vyžaduje po operačním středisku vyhlášení poplachu i pro druhé družstvo naší jednotky. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 14:07 hodin.

Na místě je průzkumem zjištěno, že hoří nejen hromada odpadu ve velkoobjemovém kontejneru, ale také přilehlé stromy a pozemek. Nasazujeme okamžitě dva útočné vodní proudy „C“ a velitel zásahu požaduje na operační středisko vyslání velkokapacitní cisterny a vyšetřovatele požárů HZS. Na místě spolupracujeme s hlídkou Policie ČR a Městské policie Chodov. Po lokalizaci požáru a příjezdu velkokapacitní cisterny CAS 30 Scania JSDH Vintířov, odesílá velitel zásahu naše druhé družstvo zpět na základnu k dalšímu zajištění města. Na místě využíváme nakladač sběrných surovin k rozebírání hořícího obsahu kontejneru. Na základnu se vracíme po hodině od vyhlášení poplachu.