V neděli 4. července odpoledne je na tísňovou linku TCTV 112 přijato několik hovorů o požáru odpadu s explozemi v karlovarské části Tašovice. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach pro pět jednotek hasičů. Informace byla okamžitě předána také na Integrované operační středisko Policie ČR Karlovarského kraje. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 16:56 hodin.

K zásahu vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania „Cobra“, CAS 30 T815-7, VEA Ford Ranger a VEA Škoda Kodiaq, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s CAS 20 Scania, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Tašovice, několik hlídek Policie ČR a vyšetřovatel požárů HZS. Na místě je zjištěno, že za domem byl zapálen nebezpečný odpad, kdy hořelo několik desítek tlakových sprejů se stavební pěnou. Naše jednotka po dojezdu na místo byla ponechána jako záloha a následně odeslána zpět na základnu.