V neděli 4. července před polednem vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro několik jednotek na ohlášený kouř z panelového domu v Rotavě. Naše jednotka byla na místo vyslána s automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 11:51 hodin. K zásahu vyjela jednotka Sboru dobrovolných hasičů Rotava, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Kraslice, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Kraslice, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Chodov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nejdek.

Celkem 5 cisternových automobilových stříkaček, 2 automobilové žebříky a velitelský automobil. První dvě jednotky na místě zjistili, že došlo k požáru potravin v jednom z bytů. Kouř z požáru se nedostal mimo byt, ale došlo k intoxikaci zplodinami hoření jedné osoby. Na místo zásahu je povolána Zdravotnická záchranná služba. Naše jednotka je odvolána zpět na základnu ještě během jízdy k místu zásahu.