Ve středu 20. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky hasičů na požár travního porostu. K zásahu do katastru Staré Chodovské vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a čtyřkolkou UTV Bombardier v čase 11:50 hodin. Po našem příjezdu na místo zásahu, kde nás směřuje hlídka Městské policie Chodov a hlídka Policie ČR, provádíme průzkum a zjišťujeme rozsah požáru na 100x100 metrů. Požár se vlivem větru, rychle šíří do blízkého lesa. Nasazujeme vodní proudy k požární obraně. Informace je předána na operační středisko, které vyhlašuje druhý stupeň poplachu.

K zásahu vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Loket, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Březová (SO), jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nová Role, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nejdek, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Horní Slavkov. Požár byl likvidován ještě před třetí hodinou odpolední a následně byl majiteli pozemku dohled nad požářištěm.