V pondělí 25. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky hasičů na požár travního porostu. K zásahu do ulice Vintířovská vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 14:16 hodin. K zásahu byla operačním střediskem vyslána také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. Po příjezdu na místo je zjištěno, že došlo k rozšíření plamenů z ohniště za zahradou jednoho z rodinných domů, a to na plochu cca 60x 30 metrů. Požár je zlikvidován pomocí jednoho útočného proudu „C“ a jednoduchých hasebních prostředků. Na místě jsme spolupracovali s hlídkou Policie ČR, hlídkou Městské policie a vyšetřovatelem požárů HZS.

Upozorňujeme na rizika rozdělávání otevřeného ohně při déle trvajícím suchu a vysokých teplotách. Do toho je nepříznivým faktorem i možnost rychlého šíření požáru vlivem i nepatrného větru.