V úterý 18. července je na tísňovou linku ohlášen požár lesa v katastru obce Hory nedaleko dálnice D6. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky se čtyřmi cisternami. K zásahu Vyjíždí jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania a CAS 30 T815-7, jednotka SDH Tašovice s CAS 15 Renault Midlum a naše jednotka s CAS 20 T815 TERRNo1. Na místě zásahu na cyklostezce podlé dálnice jsme první hasičskou jednotkou hned za hlídkou Policie ČR. Je zjištěno, že na místě nehoří les, ale docházelo zde vypalování kabelů. K požáru již nedochází a pachatelé jsou zadrženi policejní hlídkou. Je informováno operační středisko a je povolán vyšetřovatel požárů HZS.