V pondělí 15. července v noci vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro hasičské jednotky určené v prvním stupni poplachu na ohlášený požár garáže u domu. K zásahu do Tatrovic vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 21:57 hodin. Po příjezdu na místo již hoří i přilehlý rodinný dům. Okamžitě s další jednotkou zahajujeme hasební práce a požární obranu k ochránění vedle stojícího rodinného domu. Podle majitele se v domě nikdo nenachází ani není nikdo zraněn. Na místo požáru jsou postupně vyslány další jednotky hasičů.

Při zásahu provádíme nejen hašení na několika místech, ale také osvětlování místa zásahu, rozebírání konstrukcí, týlové práce. Po příjezdu profesionálních jednotek si velitel sokolovského družstva přebírá velení zásahu dle přednostního práva velení. Naše jednotka se dále řídí pokyny velitele zásahu. Na základnu se vracíme krátce po půl třetí ráno.