V sobotu 20. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky hasičů na požár v přírodním prostředí. Je nahlášen požár balíku slámy katastru Nové Role části Jimlíkov. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 17:42 hodin. Po příjezdu na místo nás očekává oznamovatel a zároveň majitel pole i balíku. Za námi se na místo dostavila místní jednotka SDH Nová Role s CAS 20 v počtu dvou hasičů. Na pokyn velitele zásahu  je provedena lokalizace a následná likvidace požáru balíku slámy pomocí jednoduchého útočného proudu C od naší CAS.

Ačkoliv jsou místní jednotkou hasiči z Nové Role, po dohodě velitelů velení zásahu zůstává chodovskému veliteli.  Z důvodu předběžně ohlášené další události v Nové Roli na únik plynu, byla JSDH Nová Role odeslána velitelem zásahu zpět na základnu. Po likvidaci požáru byla provedena kontrola požářiště termokamerou, byly zkontrolovány ostatní balíky, které byly dělaný asi před čtyřmi dny, stejně jako ten hořící. Po závěrečném průzkumu a kontrole požářiště bylo místo předáno majiteli s doporučenou kontrolou minimálně dvanáct hodin. Jednotka se poté vrací zpět na základnu.