Ve středu 8. září došlo v technologickém provozu Sokolovské uhelné na Vřesové k mimořádné události. K požáru s následným výbuchem, který nastal v části TG, posílá krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje jednotky hasičů z druhého stupně požárního poplachového plánu. Naší jednotce je vyhlášen poplach ve 23:29 hodin a k požáru vyjíždí se zásahovým vozidlem CAS 24 T815 TERRNo1.

Po příjezdu na místo, kde již zasahuje místní podniková jednotka a plameny šlehají vysoko nad objekt, dostáváme rozkaz vytvořit útočné vedení od rozdělovače do prostoru TG s úkolem zamezit šíření požáru a následně jeho zlikvidování v určeném úseku. To se podařilo a VZ stanovuje další činnost pro naši jednotku. Jednotka spolupracuje na činnosti s hasiči profesionální jednotky podniku Sokolovská uhelná. Dále provádíme také hašení elektrorozvodné skříně pomocí ručních hasicích přístrojů práškových. Na místě zasahuje několik hasičských jednotek, vyšetřovatelé požárů HZS, zdravotnická záchranná služba, policie ČR. Při této události došlo k usmrcení jedné osoby a ke zranění tří osob. Zraněné osoby byli odvezeni do nemocnice k dalšímu ošetření.

Jednotky a technika zasahující na místě události:

·         CAS 20 T815 TERRNo1, CAS 24 T815 - Sokolovská uhelná právní nástupce a.s.

·         CAS 24 T815 TERRNo1 - SDH Chodov

·         CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov

·         CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

·         CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Cheb

·         CAS 24 Praga - HZS Karlovarského kraje stanice Kraslice

·         CAS 20 T815 TERRNo1 - SDH Kynšperk nad Ohří

·         CAS 20 T815 TERRNo1 - SDH Oloví