K požáru ve výškovém domě v Chodově vyjeli ve středu 15. září čtyři hasičské jednotky. Byl hlášen kouř a plameny v 7. nadzemním podlaží panelového domu. Na místo vyjíždí ihned hlídka městské policie Chodov a také hasičské jednotky. Do ulice ČSM vyjíždí jednotka Chodov s CAS 24 T815 TERRNo1, CAS 20 T815 TERRNo1, AZ 30 IFA, jednotka Sokolovské uhelné s CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“, jednotka HZS Karlovarského kraje ze stanice Sokolov s CAS 24 Scania P340, jednotka HZS Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary s CAS 24 Scania P340.

První jednotka hasičů na místě potvrdila, že hoří v bytě v šestém patře. Zatímco jednotka vnikla do silně zakouřeného bytu, obyvatelé ostatních bytů v domě začali se sami z domu za asistence městské policie evakuovat. K budově je ustanoven automobilový žebřík naší jednotky. V bytě, kde hořela elektroinstalace domovního telefonu a zvonků, byla provedena lokalizace požáru strážníky městské policie před příjezdem hasičů pomocí ručních hasicích přístrojů. Následně hasiči, vybaveni v dýchací technice a útočným proudem „C“, dostali požár pod kontrolu během několika minut. Velitel zásahu postupně začal jednotky odesílat na své základny. Na místě prováděl svoji činnost vyšetřovatel požárů z HZS ve spolupráci s policií ČR. Při jeho práci si lidé v dalších bytech začali stěžovat na zápach a kouř z jejich zvonků. Vyšetřovatel požárů HZS předává tuto informaci na Krajské operační a informační středisko HZS a žádá na místo opět hasičskou jednotku. Na místo vyjíždí místní chodovská jednotka s jednou CAS a profesionální jednotka ze stanice Sokolov. Profesionální hasiči prošli s termokamerou všechny byty, aby vyloučili všechna ohniska. Poté se všichni vrací na svoje základny.