V pondělí 26. září vyhlašuje po 14. hodině Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám ve II. stupni podle požárního poplachového plánu na objekt multifunkční haly KV Aréna v Karlových Varech. Naše jednotka SDH Chodov vyjíždí na místo požáru s CAS 24 T815 TERRNo1 v počtu 1+5. Ještě před příjezdem chodovské jednotky na místo události, vyhlašuje velitel zásahu III. stupeň požárního poplachu. Požár, který byl zjištěn pomocí elektrické požární signalizace, se šířil v garážích pod halou.

Hasiči museli, vystrojeni vším potřebným pro tento druh zásahu především dýchací technikou, provést mnoho úkolů pro zdárné řešení této události. Naše jednotka po příjezdu na místo dostala za úkol provést ve spolupráci z další jednotkou průzkum nadzemního podlaží prostoru tréninkové haly a přilehlých prostorů. Průzkumem bylo zjištěno, že se v uvedených prostorách nikdo nenachází. Ještě před příjezdem hasičských jednotek byla provedena samovolná evakuace jak zaměstnanců KV Arény, tak převážně mladých hokejistů, kteří v hale trénovali.

Dále také náš strojník prováděl s dalšími přetlakovou ventilaci při vstupu do garáží. Nadále byl prováděn průzkum v určeném úseku především se zaměřením na teplotu povrchů a konstrukcí pomocí našeho infrapyrometru IR 1600 a termokamery Bullard z výbavy HZS. Na místě zasahovalo několik hlídek policie ČR a městské policie, speciální oddělení policie ČR a také zdravotnická záchranná služba, která odvezla jednu intoxikovanou osobu. Příčina a rozsah škod jsou nadále v řešení.

 

Na místě zasahovalo 13 hasičských jednotek:

 

CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov

CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Cheb

CAS 15 Renault Midlum - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

CAS 16 Renault Camiva - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

CAS 20 Iveco Magirus - HZS Karlovarského kraje stanice Toužim

AZ 37 Iveco Magirus - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

AZ 30 Renault Camiva - HZS Karlovarského kraje stanice Cheb

TA1 CH Iveco Daily - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

TA1 CH Iveco Daily - HZS Plzeňského kraje chemická laboratoř Třemošná

TA1 PPLA - HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov

CAS 24 T815 TERRNo1 - SDH Chodov

CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“ - Sokolovská uhelná právní nástupce a.s.

CAS 20 T815 TERRNo1 - SDH Kynšperk nad Ohří

CAS 20 T815 TERRNo1 - SDH Březová (okres Sokolov)

CAS 20 MAN - SDH Ostrov

CAS 24 L101 - SDH Tašovice

CAS 24 L101 - SDH Stará Role

CAS 24 Š706 - SDH Nejdek

VEA Toyota LandCruiser - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

VEA Toyota LandCruiser - HZS Karlovarského kraje stanice Cheb

Velitelské a osobní automobily vyšetřovatelů požárů HZS a příslušníku odd. IZS krajského ředitelství

 

Fotografie z místa požáru na informačním webu HZS Karlovarského kraje.