Krátce před jedenáctou hodinou dopolední v neděli 10. října je přijato na tísňovou linku hlášení o kouři z panelového domu v ulici Husova v Chodově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach jednotkám v prvním stupni podle požárního poplachového plánu pro katastr Chodova. K požáru v obytné budově vyjíždí zásahová jednotka SDH Chodov s CAS 24 T815 TERRNo1, jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná s CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“ a profesionální jednotka HZS Karlovarského kraje ze stanice Sokolov s CAS 24 Scania P340 a automobilovým žebříkem AZ37 Iveco Magirus.

Po příjezdu chodovské jednotky na místo události je prvotním průzkumem po vystoupení z vozidla zjištěn kouř na balkoně v sedmém nadzemním podlaží. Velitel zásahu okamžitě povolává prostřednictvím KOPIS na místo automobilový žebřík AZ 30 IFA chodovské jednotky. Následně se na místo požáru dostavuje jednotka HZS podniku SU a spolu s chodovskou jednotkou provádí průzkum bojem vnitřní zásahovou cestou. Na společných prostorách chodby není zatím zjištěno žádné zakouření.

Velitel zásahu přesto nařizuje jednotkám zasahujícím uvnitř budovy provést evakuaci osob nejen v podlaží kde na balkoně je vidět kouř, ale i v podlaží pod i nad místem požáru. Po příjezdu chodovského automobilového žebříku, který je ustanoven k plášti budovy, je proveden průzkum bojem vnější zásahovou cestou po výsuvné sadě automobilového žebříku. Průzkumem je zjištěno plamenné hoření materiálu jen na balkoně jednoho z bytů. Na místo se také dostavuje profesionální jednotka ze Sokolova se svojí technikou a spolupracuje s velitelem zásahu.

Hlídka městské policie, která byla na počátku zásahu na místě, přiváží majitele bytu. Velitel zásahu s velitelem sokolovské jednotky provádějí kontrolu bytu a potvrzují, že nedošlo k žádnému zasažení bytové jednotky. Požár na balkoně byl lokalizován a likvidován pomocí jednoho útočného proudu „C“. Jednotky hasičů jsou velitelem zásahu postupně odeslány na svoje základny.