Ve středu 22. prosince vyhlašuje Krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje poplach na požár autoservisu v Březové u Karlových Varů. Hlášen je kouř ze střechy. K požáru vyjíždí chodovská jednotka v počtu 1+4 s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v 8:26 hodin. Za použití výstražného zvukového a světelného zařízení odjíždí zasněženým městem k místu události. Provoz na komunikacích je místy hustý a tak velitel vozu používá doplňkových „trumpet“ na vozidle k upozornění ostatních řidičů, aby hasičský řidič-strojník mohl bezpečně volit směr jízdy mezi vozidly, které zastavují na komunikaci a uvolňují vozovku pro jízdu hasičského vozu. Jelikož velitel družstva zná přesně místo požáru, upřesňuje řidiči trasu na místo zásahu krátce po opuštění našeho města. Posádka naslouchá radioprovozu a vybavuje se všemi osobními prostředky k zásahu při požáru v budovách a ve výškách.

Naše zásahové vozidlo odbočuje na křižovatce za „Lignetou“ směr Jenišov, když Krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje odvolává chodovskou jednotku spolu ještě s jednou dobrovolnou jednotkou zpět na základnu. Z místa události je velitelem zásahu nahlášeno na KOPIS, že situace je pod kontrolou, síly a prostředky na místě jsou dostačující a jednotky, které jsou na cestě k zásahu, se mohou vrátit na základnu.

Takže se otáčíme a vracíme na základnu. Přesto, že jsme nezasahovali, je třeba provést umytí hasičské cisterny a velitel družstva musí vypracovat dílčí zprávu o zásahu.

Tak skončil další z našich výjezdů. Fotografie ze zásahu jsou na webu tiskového mluvčí HZS Karlovarského kraje.