Ve čtvrtek 25. listopadu byl Krajským operačním a informačním střediskem HZS Karlovarského kraje vyhlášen poplach hasičským jednotkám na požár domu v Nejdku. Ve 12:05 hodin vyjíždí chodovská jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1 do Nejdku ulice Karlovarská. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje několik hasičských jednotek vyslaných podle požárního poplachového plánu, je naší jednotce stanoven úkol provést v dýchacích přístrojích hašení pomocí jednoho proudu „C“ ve druhém nadzemním podlaží z nástavkového žebříku boční strany domu.

Dále je prováděno odvětrávání splodin hoření pomocí přetlakového ventilátoru. Po uhašení místnosti přiléhající k štítové části domu, je prováděno hašení v podkroví. Další z činností naší jednotky mimo hašení, bylo  měření v rámci průzkumu uhašených míst pomocí infrapyrometru IR-1600A. Jednotka po splnění všech stanovených úkolů byla odeslána na svoji základnu.

 

 

U požáru zasahovaly jednotky:

 

  1. HZS Karlovarského kraje – CAS 24 Scania P340,  AZ37 Iveco Magirus, VEA Toyota Landcruiser
  2. JSDH Nejdek – CAS 24 Š706, DA 10 Mercedes Sprinter
  3. JSDH Pozorka – CAS 24 Š706
  4. JSDH Nová Role – CAS 15 Renault Midlum
  5. HZSp Sokolovská uhelná, právní nástupce – CAS 32 T815
  6. JSDH Chodov - CAS 24 T815 TERRNo1